I planned on buying The Little Mermaid today but when I got to the store stupid me realized the movie isn't going to be on sale un Tuesday. I bought the other stuff on my list, or shall I say my husband's list because he would basically die without junk food. I'm planning on going back on Tuesday to get the movie (the deal is here).
2 Packages Extra Gum @ $2.00 each
2 Sour Patch Kids @ $2.24 each
Cheez Its $2.50
Hungry Jack Syrup $2.49
Little Debbie Honey Buns $1.67
This stuff was for the kids...
Annie's Organic Snack Mix $2.89
Clif Kids Organic Fruit Ropes $3.19 (I am submitting for $1 rebate from Ibotta)
3 Bubbles @ .88 each (regularly $2.99 each)
Total: $24.64
If you haven't heard about it yet, Ibotta is a cool app that gives you money for buying certain products. Unlike a lot of other money saving programs, they actually do offer payouts for buying healthier things! I bought the Clif fruit ropes on the trip and when I went to Whole Foods I also bought Clif Kids granola bars- I got another $1 for buying the bars and then got a bonus $1 for buying both items. Super cool!
No comments:
Post a Comment